Czym jest Karnawał Blogowy RPG?


W czerwcu 2009 roku rozpoczął się Karnawał Blogowy RPG, który trwa po dziś dzień.

Idea Karnawału jest niezwykle prosta: osoba prowadząca Karnawał podaje temat dotyczący gier fabularnych, na który to wypowiadają się inni blogerzy. Zazwyczaj jest on na tyle rozległy, by nie ograniczać inwencji osób dzielących się w tej kwestii swoją opinią.

Przed zaproponowaniem tematu warto się skonsultować z osobami, które już Karnawał Blogowy RPG prowadziły.

Po miesiącu, osoba inicjująca zabawę przekazuje pałeczkę innemu blogerowi i to on ma swobodę wyboru kolejnego tematu, przykładowo w pierwszym roku pojawiały się między innymi takie tematy jak: Przyszłość gier fabularnych, Ulubione realia, Modyfikacje zasad czy Dodatki.Jak wziąć udział?

  • Aby wziąć udział w Karnawale, wystarczy, że opublikujesz  w Internecie wpis związany z tematem edycji. Dobrze, jeśli Twój wpis opatrzony będzie logiem Karnawału.
  • Następnie powiadom prowadzącego daną edycję Karnawału, najlepiej zostawiając na jego blogu komentarz z linkiem do Twojego wpisu.
  • Każda edycja trwa miesiąc. Nawet, jeżeli nie uda Ci się napisać w terminie, daj znać prowadzącemu. Raczej nie będzie dla niego problemem uwzględnienie w podsumowaniu także Twojego wpisu.
  • Komentuj wpisy innych, a na pewno ktoś skomentuje Twój!
  • Jeżeli chcesz gościć kolejną odsłonę Karnawału, wystarczy, że zgłosisz się do prowadzącego aktualną edycję, najlepiej na długo przed jej zakończeniem, tak by wybór tematu kolejnej edycji był przemyślany i ewentualnie skonsultowany z osobami, które już Karnawał Blogowy RPG prowadziły.