wtorek, 21 października 2014

Karnawał Blogowy RPG #60

Po krótkiej przerwie wraca Karnawał Blogowy RPG. Przedwcześnie i na dłużej, bo 60. edycja potrwa do końca listopada.

KBRPG prowadzi tym razem Devisto z pozornie starym już tematem o graniu z początkującymi.

Załóżmy, że zgłosił się do Ciebie ktoś, osoba znająca mechanikę systemu w którym prowadzisz i mająca jako takie pojęcia na czym polegają gry fabularne. Tylko, że nigdy nie grała. Przyjmujesz tę osobę, bo przecie nowa krew i tak dalej.

Tu właśnie pojawia się znaczenie tematu. Co zrobisz z tą osobą? Czy masz jakieś sztuczki, którymi uraczysz swoją drużynę, by pomóc świeżakowi wciągnąć się, czy też zostawisz go na pastwę drużyny? Czy w ogóle obecność nowej osoby wpłynie na Twoją przygodę, na to w jaki sposób poprowadzisz swoją sesję?

Albo może masz jakieś doświadczenie z prowadzeniem dla nowych osób? Może preferujesz nowych graczy, nie napoczętych już przez styl mistrzów gry i bez wyrobionych nawyków? Dlaczego i w jaki sposób masz zamiar to wykorzystać?

Wpisy linkujcie tradycyjnie w komentarzach na blogu prowadzącego: http://devisto.wordpress.com/2014/10/20/kb-60-na-dobry-poczatek/

Karnawał Blogowy RPG #60 potrwa do 30 listopada.


2 komentarze:

  1. Zastanawiam się, czy ktoś się zorientował, że 61 edycja tu: http://lochyikostki.blogspot.com/2014/12/kb-rpg61-gadzety-w-rpg.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Chol..a! Zorientował, zorientował. Sam jako pierwszy wrzucał link na społecznościówki... ale na główną stronę to już zapomniał wrzucić. Przepraszam, zaraz wrzucę.

    OdpowiedzUsuń